Vianoce podľa znamení – čo dať Baranovi, alebo napríklad Býkovi?

Zháňanie vianočných darčekov je pre niekoho väčším, pre niekoho menším stresom, v každom prípade však stresom. Tipov na darčeky je plný internet, ale skúšali ste niekedy hľadať pozornosť pre svojich blízkych podľa ich znamenia?

Vianoce podľa znamení - čo dať Baranovi, alebo napríklad Býkovi?
(zdroj: unsplash.com)

Darčekové poukážky nikdy nesklamú

Baran nie je veľmi náročným znamením. V podstate sa poteší všetkému, ale keďže je to ohnivé znamenie, nadchne ho zážitkový darček. Či už mu darujete poukaz na hodiny tanga, jazdu Ferrari alebo lístok do escape roomu, je to presne to, čo jeho dobrodružná duša potrebuje. Býk zasa vyhľadáva zmyslové potešenie. Je rád rozmaznávaný, preto sa tiež poteší darčekovému poukazu, napríklad do salónu krásy alebo na masáž. Vsadiť môžete aj na luxusné darčeky, ako šperky alebo značkové oblečenie. Býkovi nikdy nekupujte vtipné darčeky, pretože sa môže ľahko uraziť. Vzdušné znamenie Blížencov túži po informáciách a fyzickej aktivite. Predplaťte mu obľúbený časopis alebo kúpte nejakú knihu zamerenú na problematiku, ktorá ho zaujíma. Poznávací výlet mu urobí radosť len v prípade, že mu pri ňom budete robiť spoločnosť.

Darček zameraný na vzhľad alebo módne hity?

Citlivý Rak často zabúda na seba, pretože sa rád stará o druhých, a tak je dobré dopriať mu niečo, čo by si nikdy sám pre seba nekúpil. Môže to byť napríklad starožitnosť, kvalitná káva alebo niečo, čo podporí jeho hobby. Vyberajte teda podľa konkrétneho záujmu, napríklad umelecké a dizajnérske potreby alebo rybárske príslušenstvo. Lev ocení všetko, čo sa týka umenia, tvorivosti, krásy alebo módy. Jeho vzhľad je preňho kľúčový, preto čokoľvek na vylepšenie pleti či šatníka je trefou do čierneho. Radosť mu môže urobiť aj kvalitná kamera alebo fotoaparát, ktorým si bude môcť robiť ďalšie selfie. Ľudia narodení v znamení Panny ocenia najmä praktické darčeky, takže žiadny lapač prachu ani iná bláznivina. Dobrým tipom na darček pre Pannu sú hodinky, kvalitné slúchadlá, elegantný kozmetický kufrík, kožený batoh do práce alebo darčeková karta na nákup oblečenia. Kľúčom k srdcu Váh sú akékoľvek kozmetické doplnky. Trendy veci, najmodernejší štýl, drahá kozmetika. Tým ich určite potešíte. Emotívne znamenie Škorpión poteší na mieru ušitý sentimentálny darček, ktorý vyjadrí vaše city k tejto osobe. U Škorpióna je aj nezmyselný darček kúpený na poslednú chvíľu ten pravý.

Vlastnoručne vyrobený darček poteší Ryby

Dobrodružné znamenie so silným cestovateľským duchom, to je Strelec. Veci na turistiku alebo cestovanie sú preto preňho skvelým darčekom. Nemusia to byť len praktické veci, ako termoska na čaj, bale aj cestovateľská kniha alebo turistická mapa obľúbenej oblasti. Kozorožec potrebuje účelový praktický darček. Očarí ho všetko, čo je luxusné a prvotriedne. Môžu to byť luxusné hodinky, obľúbená hodnotná kniha s podpisom autora, kvalitná pracovná taška na notebook, nový iPad alebo elegantný náramok. Vodnári milujú moderné technológie a elektroniku. Množstvo ľudí v tomto znamení je fanúšikom sociálnych sietí a osobností, ktoré sa tu prezentujú, preto ich poteší aj všetko, čo nesie meno ich obľúbenej celebrity – parfum, kniha, oblečenie, kozmetika. Darčeky s emocionálnym významom, to je to pravé orechové pre Ryby. Nezaujíma ich materiálna oblasť, skôr nápadité a umelecké predmety, ktoré im pripravíte napríklad vlastnoručne. Môže to byť zbierka básní, relaxačná omaľovánka, špeciálne výtvarné potreby, čokoľvek, na čo sa zameriavajú.